Kancelaria Adwokacka Adw. Marcin Kwiecień

Prawo sportowe

Kancelaria Adwokacka Adwokata Marcina Kwiecień jest jedną z nielicznych w Polsce kancelarii zajmujących się profesjonalnie prawem sportowym.

Doświadczenia zawodowe i naukowe w tym zakresie adw. Marcina Kwiecień sięgają jeszcze czasów studiów. W roku 2001 obronił on pracę magisterską pt. „ Działalność gospodarcza amatorskich i profesjonalnych klubów sportowych”. W latach 2002 – 2003 opublikował na łamach miesięcznika „Sportbusiness” serię artykułów z zakresu prawa sportowego m.in. „Status prawny ligi NBA” „ Organizacja zawodowej ligi piłkarskiej w Japonii” „Śląsk Wrocław jako sportowa spółka akcyjna”.

W ramach działalności zawodowej Kancelaria świadczyła obsługę prawną jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich w polskiej Ekstraklasie. W latach 2008 – 2009 adw. Marcin Kwiecień był członkiem Komisji Odwoławczej Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W kwietniu roku 2010 po złożeniu z pozytywnym wynikiem egzaminu w Polskim Związku Piłki Nożnej adw. Marcin Kwiecień uzyskał wpis na prowadzoną przez FIFA listę licencjonowanych menedżerów ds. piłkarzy.

Kancelaria świadczy obsługę prawną w zakresie prawa sportowego zarówno na rzecz klubów i związków sportowych, jak również zawodników, trenerów i innych osób związanych ze sportem.